• Ponieważ będę musiał zrekonfigurować serwery przez najbliższe parę dni możliwe są przerwy w funkcjonowaniu forum.
  • Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Amsoil - dyskusja ogólna.

AdiRuti

Użytkownik
Samochód
Skoda Octavia 3 1.4 TSI CHPA
Związku z tym, że pierwszy raz użyłem oleju Amsoil SS 0W20 z braku informacji, a zarazem chęci zgłębienia wiedzy na temat Amerykańkiej marki o której mówi się, że ma świetne oleje postanowiłem stworzyć temat do luźnej rozmowy, wymiany zdań, poglądów itp.

Ze swojej strony chciałbym tez wsadzić kij w mrowisko i zapytać jak to jest z tym olejem tzn. czy faktycznie jest to Syntetyk?
W internecie znalazłem inf. w której jest pokazany skład czyli ~30% IV grupy PAO, ~30% III grupy HC. Patrząc na Ravenol (nie wszystkie) posiada w składzie IV grupę PAO oraz V grupę Estry.
 
I znow sie zaczyna...

Tak to olej "syntetyczny", mieszanina olejow bazowych nie odgrywa tak duzej roli w przeciwienstwie do pakietu dodatkow. Nie znasz np. stezenia N (azotu), ktory po czesci mowi nam o zywotnosci oleju itp. o zastosowanych AOs. I wiele innych kwestii, wyniki badan z innych testow np. TEOST, utleniania i wiele innych. Znajomosc przepisu i wyciagniecie wnioskow.

Dopiero wtedy mozesz ocenic "lepszosc" oleju.
 
A kto zna stężenie N? Kto podaje ten parametr?
 
Jak np. widze, ze jest AO amina to podbija N lub po wyzszym stezeniu B, bo N negatywnie wplywa na elastomery, a B minimalizuje ten wplyw. Np. niektore oleje Mobil 1 maja min. 1300 ppm, Amsoil SS podobnie lub niektore przepisy np. VW 507 lub 508.
 
To u mnie wypadł po 5k km dużo lepiej, brak większej zmiany lepkości, tylko degradacja estrów.
 
Back
Top