• Wymagane jest merytoryczne uzasadnienie polecenia danego oleju. Posty nie zawierające takiego uzasadnienie mogą zostać usunięte.
  • Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dobór oleju Golf 6 2.0 CFFB DSG

Adrianoss

Użytkownik
Samochód
Golf 6 2.0 CFFB DSG
Marka samochodu
Volkswagen Golf 6
Budżet/ile litrów
300/5
Styl jazdy
  1. Normalne użytkowanie
Silnik
CFFB 2.0 TDI
Data produkcji
2010
Filtr cząstek stałych (DPF/GPF)
  1. Nie
Pobór oleju na 1000 km
0
Jakiego oleju wymaga instrukcja
VW 507.00
Jaki olej masz obecnie
Motul 5w30 xclean
Szukam jakiegoś oleju na zmianę w Golf 6 CFFB z DPF off .
Od zawsz używałem motul xclean lecz zastanawiam się nad zmianą Millers/Orlen?
Rozważam taką zmianę ze względu na wzrost ceny Motula a czytając wątki widzę dużo lepszych opcji.
Przebieg samochodu to 250k km oraz olej wymieniany co 15k km od samego początku.
Dodatkowo jazda miejska i czasami trasa chociaż nogę mam ciężką.
 
Solution
O Shellu słyszał? Jest Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30. Baza GTL, temperatura płynięcia -59°C, VI 181, 494 ppm boru, 1912 ppm wapnia, super CCS(-30°C) 3751, fosfor 801 ppm, cynk 972 ppm, Noack 8,8. To z dość świeżej analizy 2025 z ocru. Co do CCS i PP lepszy od Valvoline SynPower XL-III.
Dodatkowo jak patrzę ty użwasz Shell/Castrol
Aktualnie tak wyszło, z tym, że ja praktycznie co wymianę leję co innego, wcześniej był Total, przed nim dwa Orleny, Mobil1, Motul etc.
Nie namawiam Cię, na nic, po prostu zaproponowałem fajny olej, pewnego producenta, a co ja poradzę na to, że akurat padło na Valvo?
A dlaczego uważasz ,że Motul jest przereklamowany ?
Nie przereklamowany, Motul obecnie po prostu zszedł na ziemię z cenami. W zasadzie poza seriami 300V, pozostałe niczym się od innych olejów nie wyróżniają, więc skoro swego czasu był na rynku dostępny np. Orlen F kosztujący niecałą stówę za 4l i 50-60 zł droższy Motul, czy miałeś Formula F Forda za te 140 zł i Eco-Nergy za 190 zł, gdzie Formula była półkę wyżej, niż Motul, to sam rozumiesz, że Francuzi nie wyrobili sobie gruntu pod bycie polecanym na forum olejowym, windując ceny produktów.
Obecnie to nadal nie wyróżniające się niczym oleje, tylko już w większości w przyziemnych cenach.
 
Kiedyś na Motula był ogromny hype na forach i grupach motoryzacyjnych, zwłaszcza że wówczas uważano że to 100% syntetyki ;)
 
Motul razem z Shellem i Castrolem to muszą być najczęściej podrabiane oleje. Nie dziwi mnie, że mają tak odmienne opinie od zachwytu po czystą nienawiść, bo jak zalejesz hagiewu co, które swego czasu kosztowało grube pieniądze, a silnikiem klepie jak pralką z wrzuconą ceglą, to idzie się wkurzyć ;)
 
1775214591529.png

OP zastanawiał się nad normą 505.01 jak i chce olej z dużą ilością boru. Tak się składa, że akurat oleje 504/507 mają B najwięcej, często w okolicach 500 ppm.
 
motul to reklama a nie jakość i sporo podrób
Bo to zwykły olej HC (mam na myśli te dla przeciętnego obywatela, nie 300V) z marketingową otoczką. Poprawny lecz bez fajerwerków.
 
To może brać Eurola lub ravenol ?
Co według was z tego wybrać ?
Nie jestem fanem zmian więc jak coś wybiorę to już róży tym zostaje
 
Z tych dwóch wolałbym Eurola, konkretnie Syntence XT 5W30.
 
FS miał ok 50% bazy PAO co go wyróżniało od ogółu 0W30 VW504/507 które mają ok 20%. Teraz chyba zrobił się taki jak inne. XT natomiast to 5W30 nie wiem czy było/jest w nim trochę baz IV grupy. Wyróżnia się niskim odparowaniem ok 6% z okładem gdzie inne mają 8-10%
 
O Shellu słyszał? Jest Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30. Baza GTL, temperatura płynięcia -59°C, VI 181, 494 ppm boru, 1912 ppm wapnia, super CCS(-30°C) 3751, fosfor 801 ppm, cynk 972 ppm, Noack 8,8. To z dość świeżej analizy 2025 z ocru. Co do CCS i PP lepszy od Valvoline SynPower XL-III.
 
Solution
Back
Top