• Ponieważ będę musiał zrekonfigurować serwery przez najbliższe parę dni możliwe są przerwy w funkcjonowaniu forum.
  • Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dodatki do ON - podnoszenie jakości paliwa

Skuteczność poparta jest jakimiś badaniami?
Skąd ja mogę to wiedzieć:) jedyna skuteczność jaką mogę potwierdzić organoleptycznie i manualnie, to dodatek Xado EX 120 do skrzyń biegów i tutaj już kilka lat po dodaniu dodatku skrzynia pracuje bardziej niż ok.
 
A ja w chciałbym się dowiedzieć, który z tych czyścicieli działa najefektywniej. Jest tak wielu producentów i produktów do tego celu, że głowa boli. Także metody różne, np: dodanie do pełnego baku, zalanie świeżego filtra paliwa, bezpośrednie podłączenie pod przewody od pompy... bądź tu mądry.
No raczej podpięcie się "na krótko" z puszki. Wlanie do filtra spowoduje, że pociągnie środek w 10 sekund prawie cały przelewem do baku.
 
Ostatnio notuję u siebie wydłużony okres między wypaleniami DPF. Obecnie mam już dystans 480 km od ostatniego wypalenia, w tym jakieś 70 km po mieście, a zapasu jeszcze trochę jest (w optymalnych warunkach filtr wypala się przy 23.5g sadzy). W zasadzie z każdym tankowaniem ten dystans minimalnie się zwiększa. Wydaje mi się że kilkanaście tysięcy km na dodatkach do olejów zrobiło swoje i jest to wynik oczyszczenia wtryskiwaczy. Znaczna poprawa zbiegła się z przejściem na Millersa Ecomax, ale była poprzedzona zalaniem podwójnej dawki Archoila AR6900-D więc nie chcę wyrokować czego to zasługa :D
Przypominam, że jeszcze 10 tysięcy km temu wynik lepszy niż 250 km się nie zdarzał, nawet podczas jazdy autostradą.
 

Attachments

  • 1AD2CDFD-1C44-4CD0-A7A3-981551CCEBE1.jpeg
    1AD2CDFD-1C44-4CD0-A7A3-981551CCEBE1.jpeg
    158,1 KB · Odwiedzin: 120
Nie wiem jak długo masz ten samochód ale na innych forach piszą że przy niskich temperaturach przebiegi między wypalaniem DPF wydłużają się.
 
@zibi auto mam trochę ponad rok, a aplikację z której korzystam od stycznia tego roku, więc to nie jest to zasługa paliwa zimowego. W pewnym momencie coś się ewidentnie odblokowało i nagle z 150(tylko miasto)-250(tylko trasa) km zrobiło się 250-450 km :)
 
Tak czy inaczej zarówno AR jak i Millers mają dobry (bardzo podobny) skład.
Jak przechodziłem na AR to wlałem prawie pół butelki Millersa na raz. Nawet niezle jeździło się na tym :)
 
i rzadziej otwierający się EGR. U mnie przy niskich temp. EGR praktycznie się nie otwiera.
 
ech.. brakuje mi jakiegoś jasnego powiadomienia że się wypala - bo metoda poszlakowa jest irytująca i zimą łatwo pomylić z obciążeniem wywołanym pełnym prądem na podgrzewacze.
 
@Pedros jeżeli mogę podzielić się na forum tak prymitywną oceną jak zapach, to faktycznie nawet pachną tak samo :) Z tym, że Archoil o wiele bardziej intensywnie, co mogłoby wskazywać na wyższe stężenie jakiegoś dodatku.

Podczas wypalania obroty jałowe nie wskakują Ci na 1000 obr? Jeździłem trochę 2.0 TDi 190 koni z 2016 roku i proces wypalania był dość czytelny - obroty jałowe, późniejsza zmiana biegu przez automat, o wiele bardziej ospały pedał gazu. W BMW wypalanie jest totalnie niewyczuwalne.
 
Owszem AR ma więcej PEA. Tak na czuja sądzę.

Jeszcze wyczuwam moment wypalania ale łatwo można pomylić to z ogrzewaniem bo tez podnosi obroty.

Nie jest to jednoznaczne i upierdliwe do rozpoznania.

Tak czy inaczej na pewno widać efekt rzadziej wypalonego filtra przy stosowaniu AR 👍
 
Nie wiem jak długo masz ten samochód ale na innych forach piszą że przy niskich temperaturach przebiegi między wypalaniem DPF wydłużają się.
U mnie zimą też FAP zapełnia się wolniej.
 
Owszem AR ma więcej PEA. Tak na czuja sądzę.

Jeszcze wyczuwam moment wypalania ale łatwo można pomylić to z ogrzewaniem bo tez podnosi obroty.

Nie jest to jednoznaczne i upierdliwe do rozpoznania.

Tak czy inaczej na pewno widać efekt rzadziej wypalonego filtra przy stosowaniu AR
To nie PEA ale bogaty spec pakiet detergentów do CR i katalizator spalania, który dopala sadzę. ;-)
 
I robi to genialnie dobrze👍
Jeszcze mam jedna butelkę tego bardziej czerwonego. Reszta to już te nowe żółtki.

Mam nadzieje ze to nie degraduje się tak szybko :)
 
@wlyszkow kiedyś zauważył,że na dodatku Millersa jest napis,aby polepszyć działanie dodatku można podwoić dawkowanie (coś w tym rodzaju) co oznacza,że nie jest mega wydajny jak to opisują w reklamach.
 
Owszem jest tak napisane, ale przecież wlyszkow też nie raz pisał, że można stosować podwójną dawkę w celu poprawy właściwości czyszczących.
 
Obecnie raczej od połowy dawki jeśli już po umyciu układu paliwowego (dla bardziej oszczędnych) do 1,5 dawki standardowej.
Aż 2x już nie potrzeba. ;-)
 
W takim razie widocznie pomyliło mi się z inną wypowiedzią na forum.
 
Osobiście za każdym razem coś dodaję do baku. Jak nie liqui moly, stanadyne, K2 diesel dictum, Mannol... teraz odebrałem paczkę z innymi dodatkami.
Takie luźne spostrzeżenia... nikt ze znajomych nigdy nie dodawał nic do baku, mają diesle i jeżdżę, i nigdy nie słyszałem o robieniu wtrysków.
Passat B5 w TDI od 11 lat w rodzinie, jeździ na tych samych wtryskach bez dodawania niczego....
Także Panowie, może warto zainwestować bardziej w swoje zdrowie, jakieś witaminy czy coś tam jeszcze?😉
Pozdrawiam

 
Back
Top