• Ogłoszenie

  Forum poszukuje dwóch (2) moderatorów. Zakres obowiązków ;) wszystkim znany, moderacja na forum. Moderatorzy byliby głównie odpowiedzialni za dział "porad", w którym jest największy ruch.

  Jeżeli są osoby chętne do podjęcia się tej roli i uważające że mają odpowiednie kompetencje (głównie - bezstronność), zapraszam do kontaktu przez PW.

  Administrator

Meguin Super Leichtlauf 5W-40

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
Meguin.jpg

IR.jpg


Reasumujac: Jeden z nielicznych olejow bazujacych na 100% PAO w tej klasie lepkosci. Bardzo niska temperatura plyniecia oraz wysoka temperatura zaplonu, ktore wskazuja jak powyzej na zastosowanie PAO. Co skutkuje wysoka stabilnoscia termiczna oraz odpornoscia na utlenianie. Lecz bez Estrow, zazwyczaj sa dodawane w celu zminimalizowania wady PAO, a mianowicie kurczy niektore rodzaje uszczelnien, natomiast sa stosowane takze w duzej ilosci inne dodatki tzn. polarne komponenty, zmiejszaja punkt anilinowy, do tego zwiekszaja rozpuszczalnosc dodatkow i ulepszaja tzw. kontrole depozytow.

Pakiet dodatkow uszlachetniajacych na bazie Zn, P do tego modyfikatory tarcia w postaci Mo oraz wysoka ilosc detergentow Ca (Sulfonian). URC przecenia zawartosc popiolu siarczanowego w rzeczywistosci ca. 1,2 g/100g, oczywiscie w zaleznosci od partii.

Zrodlo:https://www.oil-club.ru/forum/topic/35305-meguin-megol-super-leichtlauf-5w-40-svezhee/
 

Andrzejsr

Użytkownik
Teraz sobie zdałem sprawę, że tych LM 5W40 to jest kilka :
1. Synthoil High Tech 5W40
2. Leichtlauf High Tech 5W-40
3. Diesel Synthoil High Tech 5W40
4. Toptec 5W40

Przy czym na stronie LM Polska jako 'syntetyczne' są określane tylko 1. i 3. , pozostałe "technologia syntetyczna" - czyli HC pewnie.

Mequiny 5W40 w katalogu Mequina 3 znalazłem:
1. Mequin Super Leichtlauf 5W-40 - jak z tematu i podpisany jako vollsynthetisch - czyli byłby to odpowiednik LM Synthoil HIGH TECH
2. Mequin Low Emission 5W40 podpisany jako HC
3. Mequin Long Life 5W40 też podpisany jako HC


Dla uzupełnienia , może ktoś wypatrzy różnice między LM High Tech Synthoil a Leichtlauf High Tech , choć mój olej popsuty chłodziwem więc pewnie to nieporównywalne analizy

http://www.oil-club.pl/viewtopic.php?f=15&t=13
 

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
Meguin/Liqui Moly nawet w Polsce określa swoje produkty faktycznie jakie są. Pełno syntetyczny to taki który posiada PAO tylko i wyłącznie jako olej bazowy lub w przypadku innych producentów z dodatkiem Estrów.
 

Luke93

Użytkownik
Przy następnej wymianie oleju skuszę się na płukankę i na zalanie właśnie Mequina Super Leichtlauf 5w40.. jestem ciekaw efektów w 2.4 JTDm.. :)
 

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
Niebawem udostepnie swieza analize, ktora przetlumacze.
 

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
Sklad od lat jest niezmienny. Analiza jest juz dostepna od dluzszego czasu: https://www.oil-club.ru/forum/topic/35305-meguin-megol-super-leichtlauf-5w-40-svezhee/

Prawda jest taka, ze tych olejow jest juz malo na rynku, to "stara szkola", przyszlosc nalezy do olejow III-ciej grupy. Oleje PAO (Polialfaolefiny) sa drogie w produkcji oraz jest za duzo zainteresowanych, lecz nowoczesne HC sa bardzo zblizone parametrami, oprocz temperatury plynienia, zaplonu oraz NOACK.
 

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
To juz zostalo przetlumaczone na niemiecki, a ja to przetlumacze na polski. Ale faktem jest nawet jak uzyjesz Google Tlumacz, to calkiem zrozumiale tlumaczy ta rosyjska.
 

Luke93

Użytkownik
Racja, po użyciu Google tłumacza całkiem dobrze została ta stronka przetłumaczona, wychodzi na to, że MEQUIN to dobry olej..
 
D

Deleted member 7

Gość
Meguin zawsze był dobrym olejem i konkurencyjnym cenowo. Na rynku niemieckim w swojej klasie cenowej Meguin Super i Super Driver chyba nie mają dużej konkurencji. Niestety u nas oficjalne ceny to jakaś kpina, a szkoda bo przy cenach niemieckich miałby sporą rzeszę odbiorców.
 

Luke93

Użytkownik
Dla mnie cena oleju schodzi na drugi plan, olej wymieniam raz w roku , przebiegi roczne oscylują między 7-9k km, także wydatek raz na rok stówkę, czy nawet dwie większy od wymiany oleju na jakiś - nazwijmy to budżetowy nie robi dla mnie różnicy, dużo nie jeżdżę ale lubię jeździć dynamicznie i czasami mocno cisnę, dlatego olej silnikowy musi być dla mnie na prawdę porządny :) mam przynajmniej spokój ducha.. hehe Zdaje sobie sprawy, że przy takim krótkim interwale wymiany oleju raczej każdy olej dałby radę ale mój pedantyczny stosunek do samochodu nie pozwala zalać mi jakiejś pospolitej oliwy :D
 
D

Deleted member 7

Gość
Tu nie chodzi o cenę samą w sobie, a o to, ze za ten sam produkt każę się nam płacić 30% więcej niż płacą w Niemczech, a przynajmniej próbują nam za tyle sprzedawać bo część sprzedawców i tak obniża cenę ponizej oficjalnej ceny na rynku PL. Reasumując oficjalna cena w PL niewiele odbiega od cen na bliźniaczy Liqui Moly
 

Luke93

Użytkownik
Wiem o tym doskonale, że w PL za ten sam produkt płacimy drożej niż za zachodnią granicą, może większa cena wynika po prostu z kosztów transportu z DE do PL..?
 
D

Deleted member 7

Gość
To chyba przewożą to po jednym kartonie, ze im takie koszta wychodzą :p A tak poważnie cena wynika z polityki LM Polska, który jest oficjalnym dystrybutorem Meguina w PL i czy chce czy nie chce musi go mieć w ofercie. Jako, ze Liqui Moly nie ma jakieś mega ugruntowanej pozycji na rynku olejowym w Polsce to sami sobie pewnie nie chcą robić wewnętrznej konkurencji olejami Meguina dlatego zbliżona cena. Meguin importowany przez sprzedawców z DE na własną rękę jest tańszy niż ten kupowany w oficjalnej polskiej dystrybucji. Na rynku DE sytuacja wygląda inaczej, tam Liqui Moly to jedna z najpopularniejszych marek o ugruntowanej pozycji i tańszy odpowiedni Meguina nie jest zagrożeniem, a po prostu tańszą alternatywą. W cenie około 120zł za 5l to sam bym go brał jak rolnik dotacje. Jak ktoś chce dolewa do tego archoila i ma naprawdę dopasiony olej :D
 

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
[mention]tomek evo[/mention] Ponizej dane techniczne, ktore kiedys znalazlem:


Ja widzimy podaja nawet HTHS itp. Odnosnie NOACK, to ciezko stwierdzic, mam podejrzenie, ze w niektorych laboratoriach mielibysmy nawet wynik ponizej 7%, takze musimy brac pod uwage dopuszczone wahania w skladzie.
 

Attachments

 • Unbenannt.jpg
  Unbenannt.jpg
  67,2 KB · Odwiedzin: 1545
D

Deleted member 7

Gość
Te dane są normalnie na karcie Maguina http://pim.meguin.de/pidoc/P002068/4808-megolMotorenoelSuperLeichtlauf5W-40fully-synthetic-18.0-en.pdf z tym, ze aktualnie HTHS podawany jest dość enigmatycznie ;)
 

Faster

Użytkownik
Samochód
-
Czy rzeczywiscie stosowanie tego oleju moze spowodowac degradacje uszczelek? Co to za zjawisko lspi jakich silnikow dotyczy?
 

Adrianuss90

Użytkownik
Lokalizacja
Schweinfurt
Samochód
Opel Astra H GTC 2.0T Z20LER 234KM
https://www.motofaktor.pl/czym-jest-zjawisko-lspi/ spalanie stukowe
 

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
[mention]Faster[/mention] degradacje? Nie... Są odpowiednie dodatki, aby zapobiec temu zjawisku, a dokładnie kurczeniem się niektórych rodzajów uszczelnień poprzez kontakt z PAO.
 
Top