• Ponieważ będę musiał zrekonfigurować serwery przez najbliższe parę dni możliwe są przerwy w funkcjonowaniu forum.
  • Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Płukanki - Temat ogólny

  • Thread starter Deleted member 7
  • Start date
No to słucham. Jakie materiały użyte na części silnika nie są odporne na nafte?
 
Uszczelki,simeringi itp.Jasne że po szybkiej płukance szlag nie trafi ale z biegiem czasu na pewno.
 
Teraz patrzę i wiedzę kolejne z wielu dzieci SCT Vertriebs GMBH
Pewnie 1:1 Mannol 9991 (edit Mannol 9900) czyli na bazie oleju mineralnego.
I pod tą markę robią mnóstwo innych dodatków
1637607507746.png
 
Last edited:
Te numerki są dla zmylenia przeciwnika. Mannol 9991 to molibdenowy dodatek do oleju.
 
Last edited:
Sam jestem zły na siebie za głupie marnotrawienie forsy na to auto (zwłaszcza, że znowu wydałem kupę kasy eksploatację, kaprysy i naprawy) ale zdecydowałem się na ostatnie takie troszkę solidniejsze płukanie po tych kilku latach używania płukaczy i dodatków do oleju i paliwa.

Taki pakiet sobie zamówiłem
Bez tytułu1.jpg


Zleję stary olej
Wleję świeży Specol pochodzi sobie ze 20 minut.
Pobiorę solidną ilość, żeby było widać jego stan i dodam Oilem.
Zobaczymy sobie czy olej po kolejnych 20 minutach tym razem z Oilem zmieni się jakoś diametralnie.


A na koniec świeży Eurol i ceratek do silnika i skrzyni. Skrzynia zaczyna grymasić w pewnych momentach to sobie zobaczę czy u mnie też nastąpi cudowne uleczenie i wbijanie biegów samym spojrzeniem jak to na Internecie się odbywa. Dłuuuugo się zastanawiałem co z tym ceratekiem bo krąży po necie to info, że w pewnych warunkach wytwarza tam się coś na wzór piasku, który drapie i rysuje silnik ale nie chce mi się wierzyć, żeby dodatek anty tarciowy powodował tarcie.

W tygodniu się pobawię jak będzie chwila czasu.
 
ja teraz przed zimą też chcę wymienić olej w lancerze, zamierzam przepłukać najpierw płukanką, wymienić olej i potrzymać go do maja (ok 5000km) potem tez płukanka nowy olej i ceratek. daj znać czy coś sie poprawiło po cerateku
 
LM 2662 = LM 2640. Jedynie jest inna pojemność.
 
Pojemność inna - 500ml, dawka 2 razy większa bo na 5L oleju. 2640 - 300ml jest na 6L oleju. Tak to wychodzi z opisu producenta.

Zastosowałem przy poprzedniej wymianie w pandzie tą 2640 na 3L oleju. Olej zleciał brudny i szybko, pewnie z 2kkm przebiegu na nim zrobiłem. Na bagnecie nie było po nim śladu. Ale lakieru to raczej nie ruszyła.
 
Last edited:
@soszo też stosowałem tę płukankę w takim samym aucie (Panda 1.1) i mam takie same wnioski - lakieru nie rusza, ale pomaga spuścić olej, a sam olej tak jak piszesz - ciemny, mocno brązowy.
 
Ciekawostka.

Pierwsza LM Proline, druga po kolorze widać że TEC2000 - strasznie agresywna. Nic dziwnego, że takie spektakularne efekty na filmach ale tak jak wspomniał czy to na pewno dobrze i bezpiecznie stosować tak "suchą" i agresywną chemię?

 
Last edited:
Zielona płukanka to oczywiście zawierająca toluen, tec2000, problematyczna dla uszczelnień hnbr/nbr (najczęściej używany materiał przy tanich zamiennikach uszczelek i oringów). Simeringi i uszczelniacze zaworowe to najczęściej fpm, ale w wysokich temperaturach może być różnie..


Plastikowe (PP,ABS) elementy (np. króćce, osłony, zaślepki) też nie są nieśmiertelne w starciu z agresywnym rozpuszczalnikiem.
 
Last edited:
No właśnie ktoś jeszcze może coś dodać na temat uszczelnień i stosowania takiej chemii chętnie bym poczytał? Gość prostym testem pokazał wady rozpuszczalnikowych specyfików. Na grupach FB króluje TEC a jak widać taki super nie jest.
A jak to się ma do szybkiej Archoila czy Oilsyn?

Mam teraz wlane LL i podobno też ma coś ruszyć uszczelniacze. Który składnik jest za to odpowiedzialny?
 
Last edited:
oilsyn z tego co wiem jest na estrach i nie zawiera w sobie agresywnych rozpuszczalników ale niech mnie ktoś poprawi jak się mylę
 
Zgadza się, Oilsyny nie zawierają rozpuszczalników a zawierają odpowiednie różne estry. LL zawiera ester do działania LL a szybka Power Flush zawierają inny ester do szybkiego działania. Oba działają na uszczelnienia ale w innym tempie zgodnie ze sposobem stosowania produktów.
 
Back
Top