• Ogłoszenie

    Forum poszukuje dwóch (2) moderatorów. Zakres obowiązków ;) wszystkim znany, moderacja na forum. Moderatorzy byliby głównie odpowiedzialni za dział "porad", w którym jest największy ruch.

    Jeżeli są osoby chętne do podjęcia się tej roli i uważające że mają odpowiednie kompetencje (głównie - bezstronność), zapraszam do kontaktu przez PW.

    Administrator

Płyny chłodnicze

Zielony34

Użytkownik
Samochód
Renault Laguna II PH II 2.0 F4R 714 135KM + LPG Zenit Blue Box rev.4
Ja jak jechałem zmienić rozrząd, to uświadomiłem sobie, że Prestone został w przeglądarce przypięty, ale nie kupiony. No to zjechałem na Auchan. Kupiłem Plaka. Pieniądz śmieszny, temperatura zamarzania -35 [Prestone -37] z tym, że nie wiem, jaka temperatura wrzenia. Reszta w sumie pokrywa się z Prestone, bo szukałem z telefonem w ręce, patrząc na parametry. Działa. No cóż można więcej powiedzieć?
 

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
Tutaj raczej kwestia np. inhibitorów korozji.
 

Skiper

Pod nadzorem
Lokalizacja
Hoboken
Samochód
Nissan Juke Nismo MR16DDT, Toyota Auris II 1ZR-FAE.
Tutaj raczej piszą ci co się szykują do wymiany i mają czas, działania na łapu capu wykluczają sens tu określania kandydata.
 

Mar11111

Nowy użytkownik
Samochód
Honda Jazz 1.4, Corolla Verso 1.8
Panowie mam pytanie. Potrzebuje dolać trochę płynu do chłodnicy w mojej corolli Verso 1.8 Czy mogę wlać płyn który kupiłem do hondy jazzni zostało mi prawie litr po wymianie... To był oryginalny hondowski.
Sporo czytałem że honda i toyota mają jakieś inne wymagania co do płynu więc może lepszy będzie płyn z hondy niż jakiś inny uniwersalny.
Dodam że w toyotcie też mam chyba oryginalny bo jest taki jakby czerwony/różowy.
 

MrWalczak

Użytkownik
Lokalizacja
Kalisz
Samochód
Audi A4 B6 - 1.8 Turbo AVJ+; Citroen C1 1.0
Panowie a jaki płyn najlepiej zalać do C1 1.0 benzynka? Bo niedługo będę się zbierał do wymiany, a jak tu pisaliście to japońskich furek to jakieś te płyny inne polecane, a to jakby nie patrzeć japończyk ze znaczekiem Citroena 😂😂
 

Triumphator

Moderator
Lokalizacja
LPU
Samochód
Ford Mondeo MK IV 2.0 TDCi DW10C; Triumph Sprint ST 1050
Który rok i co zaleca producent. Generalnie czego byś nie zalał, będzie OK bo praktycznie wszystkie płyny, poza Glysantinem od BASF-a, to praktycznie to samo, oparte na glikolu etylenowym.
Najważniejsze na co zwrócić uwagę, to czy producent wymaga płynów krzemianowych, czy bezkrzemianowych, bo to ma wpływ m.in. na trwałość uszczelnień.
 
Last edited by a moderator:

MrWalczak

Użytkownik
Lokalizacja
Kalisz
Samochód
Audi A4 B6 - 1.8 Turbo AVJ+; Citroen C1 1.0
Rok 2014 - ostatni wypust tego pierwszego C1. Co zaleca niestety nie wiem, bo nie mam instrukcji. Został mi płyn G12 po wymianie w Audi, ale do końca nie wiem czy to będzie tu na pewno pasować, a nie chce później jakiś niemiłych niespodzianek i ew wole kupić płyn pod tą normę co powinno być ;)
 
Top