Patriotyzm gospodarczy

resi

Użytkownik
To jest książka propagandowa. Nie wiem czy to jest na pewno źródło wiedzy i trzeźwej oceny historii.
 

jerseyAdmin

Administrator
Samochód
Kia Ceed CD 1.4 T-GDI
Firma znana dla Kowalskiego nie znaczy to samo co znana w branży czy w określonych kręgach. Znana i ceniona nie znaczy że jest w rankingach najlepiej zarabiających. Polska moda i kosmetyki dobrze sobie radzą, chociaż o tych znanych i uznanych za granicą raczej nie słyszałeś. Firmy IT także nieźle się mają chociaż większość nie jest znana poza hermetycznym światkiem branży.

Biochemia z tego co wiem też ma się nieźle. Największym wrogiem polskich firm są Polacy niestety. Sporo firm produkujących odzież odnisla sukces tylko dzięki pozowaniu na zagraniczne marki.

Swoją drogą co ci przeszkadza że Polskie firmy odnoszą sukcesy? Czy to na polskim czy zagranicznym rynku?
 

resi

Użytkownik
Gdzie ja napisałem, że mi to przeszkadza xD

Po prostu zastanawia mnie myślenie, że kupowanie plastikowych czy plastikowo metalowych elementów po kilkanaście złotych jakoś nakręci gospodarkę, gdzie w Azji produkuję się tego typu rzeczy na pęczki i jeszcze się opłaca to przytargać do nas i sprzedać z zyskiem.
 
Last edited by a moderator:

apede

Użytkownik
Samochód
Swift 1,2, Duster 4WD dci
Może nie nakręci, ale jak 1000 osób kupi to nie pozwoli upaść. W Azji wszystko robią dużo, tanio i czasami dobrze - idąc tym tokiem myślenia to można by w ogóle wygasić przemysł u siebie.
 

resi

Użytkownik
W Azji wszystko robią dużo, tanio i czasami dobrze.

Chińczycy robią i dobre towary i złe, jak i wiele krajów Azjatyckich. To kwestia założeń i kontroli jakości, a nie granic państwa. Mam np. w ręku myszkę, która ma 9 lat i nie narzekam na jej jakość i wykonanie.

Już zaczyna się temat PZL-Sędziszów. Ja miałem z tymi filtrami do czynienia i o ile do olejowego poza odstającym glutem kleju zastrzeżeń nie mam to kabinowy i powietrza wydaje mi się gorszy od Filtrona i nawet sposób ich pakowania gdzie jest za duże pudełko i filtr radośnie sobie w nim lata bez foli etc. Ale rozumiem, że jak coś ma biało czerwone pudełko to nie mogę zwrócić uwagi, ze na niektórych polach taka Kamoka wypada lepiej?
 

Kuba

Użytkownik
Samochód
Mitsubishi Lancer 1.6 98km 4g18
Z Sędziszów miałem filtry do Vectra b i byłem zadowolony. Miałem też kabinowy kamoka i idź pan w chu..... Takiego badziewia jak żyje nie widziałem. To była jedyna rzecz z Kamoki jaką miałem, teraz jak widzę napis kamoka to aż mi słabo. Dodam że miałem już doczynienia z wieloma tanimi zamiennikami, lecz ten filtr mam do dziś przed oczami.
 

soszo

Użytkownik
Samochód
Hyundai ix20 1.6 Pb.
Ja wywożę filtrona (Valeo) na zachód, a do Gostynia przyjeżdżają np Bułgarzy i może zrzucają filtry z Bośni.
Myślałem , że Sędziszów nie ma filtra kabinowego do ix20 ale jednak ma. Następny taki będzie, bo filtron A1250 taki lichutki, leciutki.
 

Bodex

Użytkownik
Samochód
Honda , HR-V 1,5 v-tec 130 ps
Kiedy miałem sklep z częściami to sprzedawałem większość Sędziszów czasem filtron . Przywoziła mi hurtownia z Ropczyc.
Jakość było widać gołym okiem .


Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka
 

DWojtek

Użytkownik
Samochód
Suzuki SX4 (M16A) | VW Polo (BME)
Ja zawsze starałem się kupować filtry polskiej produkcji. Kiedyś kupowałem produkty firmy AB Filter z Włocławka oraz firmy ASSO z (chyba) Ostrowa Wielkopolskiego. Nie miałem z nimi żadnych problemów - pasowały i były starannie wykonane. Nie wiem czy obie firmy jeszcze istnieją i czy produkują filtry, bo w internecie znajduję jakieś enigmatyczne informacje. Potem przerzuciłem się na produkty PZL Sędziszów. Miałem o nich dobre zdanie jeszcze z czasów komuny, kiedy były chyba jednymi możliwymi do dostania i o dobrej jakości (o co w tamtych czasach nie było łatwo). Ostatnio naciąłem się jednak na filtrze oleju do Suzuki SX4. Kupiłem dwa egzemplarze i oba przepuszczały olej. Po wymianie za pierwszym razem na orginalny Suzuki i drugim na UFI już nie ciekło. Musiały mieć jakąś wadę wykonania, bo organoleptycznie wyglądały OK. Teraz nabyłem olejowy Filtrona.
 
Last edited:

ozzy1979

Użytkownik
Lokalizacja
Legnica
Samochód
VW Golf mk2 1,8 Pb, Jeep Grand Cherokee ZJ 5,2 Pb, Honda CBR 1000F SC24
@resi Polska marka rozpoznawana na świecie to np 4F
i np. KGHM Polska Miedź S.A...
Post automatically merged:

Gdzie ja napisałem, że mi to przeszkadza xD

Po prostu zastanawia mnie myślenie, że kupowanie plastikowych czy plastikowo metalowych elementów po kilkanaście złotych jakoś nakręci gospodarkę, gdzie w Azji produkuję się tego typu rzeczy na pęczki i jeszcze się opłaca to przytargać do nas i sprzedać z zyskiem.
Taaaaa. Po co nam CPK w Polsce, jak jest lotnisko w Berlinie... Po co nam kopalnie i elektrownie, jak od niemca i pepika mozna kupić węgiel albo od razu prąd... :p I w końcu: po co nam POLSKI dostawca gazu, jak jest niemiecki...
 
Last edited:

resi

Użytkownik

Zdaj sobie sprawę z tego faktu, że G.EN.Gaz kupuje gaz od PGNiG. PGNiG narzuciła im wysokie ceny.

Jak zwykle wszystkiemu winni ci cholerni Niemcy... Co z tego, że PGNiG podejmuje działania monopolistyczne.

Tematu kopalni polskiego czarnego złota i rentowności tego interesu nawet mi się nie chce zaczynać.
 

Pablo666

Użytkownik
Samochód
Renault Grand Espace 2.0T + LPG
Chińczycy kupują od Rosji gaz za 1/8 ceny gazu wysyłanego na zachód. Dodatkowo prawa do emisji są przedmiotem spekulacji giełdowych. Chore ceny energii są spowodowane m.in przez powyższe.
 

jerseyAdmin

Administrator
Samochód
Kia Ceed CD 1.4 T-GDI
Wyczyściłem ostatnie posty z pyskówki. @ozzy1979 odpocznie sobie od dyskusji do niedzieli i ochłonie mam nadzieje.
 
Top