PMO 5W-30 C2

jerseyAdmin

Administrator
Samochód
Kia Ceed CD 1.4 T-GDI
Analiza świeżego oleju 5W-30 C2 firmy PMO Lubricants.

PMO1.jpg

PMO2.jpg
 
Last edited:

Hasz77

Użytkownik
Samochód
Alfa 159; 1,9jtdm
Re: Oleje PMO

PMO napisał:
Plywak napisał:
Patrząc na analizę np. 5W30 C2, którą mamy na forum nie powinno być problemu nawet w starszych jednostkach. Pakiet dodatków standardowy, estrów raczej brak i trochę PAO.
Dokładnie, estrów w 5w30 C2 nie stosujemy. A dodatek PAO jak najbardziej, może nie w takiej ilości jak w olejach Racingowych ale jednak :cool:

To jak to się ma do "obiecanych" 70% PAO w tym oleju, jak na stronie sklepu PMO?
Pzdr.
 
D

Deleted member 7

Gość
Re: Oleje PMO

W 5W30 C2 na pewno nie ma 70% PAO. Jest zdecydowanie mniej ile dokładnie na podstawie widma IR trudno określić ale może sam producent Ci odpowie na to pytanie.
 

PMO

Użytkownik
Samochód
-
Re: Oleje PMO

No niestety w tej cenie 70% bazy PAO byłoby wręcz niemożliwe. Mieliśmy na początku serię produkcyjną, w której faktycznie każdy olej 5w30/5w40 miał ok 70% bazy PAO stąd też na sklepie widnieje ta informacja (zgłoszę aby poprawili pracownicy sklepu te opisy). Jednak doszliśmy do wniosku, że zwiększanie baz PAO do takiego poziomu generuje mocno zawyżoną cenę produkcji takiego oleju. Dlatego aby pozostać na danym poziomie cenowym obniżyliśmy tę zawartość w olejach średnio do poziomu ok 25%. Taka domieszka PAO daje calkiem niezłego "kopa" jeśli chodzi o jakość oleju, ale zarazem nie generuje wysokiej ceny. Do tego trzeba pamiętać, że oleje oparte o pełne PAO mają również swoje wady i w niektórych przypadkach olej HC jest lepszy. Dlatego naszym zdaniem mieszanka HC + PAO daje fajne efekty i dopóki jakaś tęga głowa nie wpadnie na idealną bazę to będziemy trzymać się tego schematu :)

Oczywiście każdy nasz olej ma inną zawartość PAO. Oleje Racingowe wciąż posiadają ok 65% PAO i na tym poziomie zostaną, bo warunki w jakich pracują takie silniki według nas tego wymagają. Bardzo duże zawartości baz PAO maja również oleje hydrauliczne, ale to akurat na forum olejowym głownie samochodowym mało ważne :)

Proszę brać pod uwagę, że nasz olej cenowo wygląda bardzo atrakcyjnie. Po zniżkach forumowych albo w cenach w hurtowniach mamy ceny znacznie niższe niż chociażby znane wszystkim oleje na literę C, M czy L a jakością ich przebijamy bez najmniejszych problemów. Naszym zadaniem było stworzenie oleju, który wpasuje się w europejski rynek, czyli będzie solidnym produktem z jakością powyżej tych mainstreamowych olejów, ale zarazem będzie w normalnej atrakcyjnej cenie.
 
D

Deleted member 7

Gość
Standardowy pakiet dodatków jak dla olejów ACEA C2. Fala 722 sugeruje, że jest to olej HC z niedużym dodatkiem PAO, z samego widma trudno dokładnie określić ile, brak estrów.

EDIT: Według producenta dodatek PAO 25% co by się pokrywało z widmem IR
 
D

Deleted member 7

Gość
To jest temat do dyskusji na temat analizy, a nie asortymentu hurtowni :)
 

Nefryt91

Użytkownik
Samochód
-
Ok, sorki tak tylko chciałem się podzielić jakby ktoś szukał tego oleju w Warszawie :p
 

PMO

Użytkownik
Samochód
-
Re: Oleje PMO

cytrynowiec napisał:
@PMO nie wygląda to dobrze, jeżeli są artykuły pisane o waszych produktach to albo to weryfikujecie przed składem / drukiem, albo dajecie swój materiał wg wytycznych co do objętości i tematu, ale też jeżeli potrzeba jest weryfikowane redakcja - Wy bo np, za mało miejsca się zrobiło. Wasi dystrybutorzy też piszą od siebie czy mają od Was gotowca? https://allegro.pl/oferta/pmo-professional-motor-oil-5w30-c2-4l-7838392686

No ten artykuł w momencie kiedy był pisany mówił prawdę o 70% baz PAO. Teraz mamy ok 25-30%, wiec jakby teraz jakaś redakcja chciała napisać o nas artykuł to takie dane byśmy im podali. Wiadomo, że wszystko zmienia się w czasie i nikt nie będzie edytował całego internetu tylko dlatego, że zmieniliśmy minimalnie skład baz. Tym bardziej, że wciąż jest to bardzo wysoki poziom jakości. Gorze gdybyśmy z 70% PAO zeszli na 70% grupy I mineralnej, wtedy byłaby drasytyczna zmiana jakości, to byłby problem. Tak samo jakby np producent nutelli wszędzie edytował informację o swoim produkcie, że zamiast curku użył 30% syropu glukozowo- fruktozowego :D Myślę, że każdy producent co jakiś czas minimalnie modyfikuje swój olej, z tym, że oni nawet w ogóle o tym nie informują :)
 

pawelus

Użytkownik
Re: Oleje PMO

Mysle ze jednak trzeba powiadamiac wczesniej zeby nie bylo jak u niektorych producentow ze dzisiaj widzimy analize PMO 5w-30 C2 i ludzie zaczna kupowac a za miesiac zmienicie sklad i producenta dodatkow...
 

PMO

Użytkownik
Samochód
-
Re: Oleje PMO

pawelus napisał:
a ten PMO HEAVY DUTY 5W30 to ma cos PAO?
Oczywiście, ale na tę chwilę nie jestem w stanie odpowiedzieć ile %. Musiałbym zwrócić się do działu technicznego, ale teraz to już pewnie smacznie spią :) Co ciekawe u nas nawet 10w40 ma 10% bazy PAO.
jerseyAdmin napisał:
Panowie, macie dział o kolejach PMO w dyskusjach ogólnych. Może tam się przeniesiecie(my, bo ja też w tym wziąłem udział). Ton dział nie jest od takich dyskusji. Jeżeli @PMO sobie życzy mogę ten temat posprzątać i przenieść posty do nowego tematu w odpowiednim dziale.
To już jak uważacie, dla nas każde miejsce do dyskusji jest dobre :D

Dodano po 6 minutach 38 sekundach:
pawelus napisał:
Mysle ze jednak trzeba powiadamiac wczesniej zeby nie bylo jak u niektorych producentow ze dzisiaj widzimy analize PMO 5w-30 C2 i ludzie zaczna kupowac a za miesiac zmienicie sklad i producenta dodatkow...

Nie nie, takich rzeczy absolutnie nie robimy. Jedyną zmianą jaką zrobiliśmy od początku naszej produkcji jest zmniejszenie zawartości baz PAO i to zrobiiśmy tylko do pewnego poziomu(z baz PAO całkowicie nigdy nie zrezygnujemy), który i tak gwarantuje wysoką jakość oleju. Zresztą otwarcie się do tego przyznajemy, nikt nie robi z tego tajemnicy :) Fakt, że gdzieś tam na sklepie widnieje stary opis, ale to powoli pozmieniamy.

P.S Według naszych badań zmniejszenie baz PAO nie wpłynęło jakoś znacząco na parametry oleju. Różnicą okazały się zmiany temapatur wrzenia, zamarzania i NOACK. Ale i tak postaraliśmy się nadrobić zmniejszenie zawartości PAO większym dodatkiem uszlachetniaczy co w ogólnym rozrachunku nie jest tak naprawdę odczuwalne dla konsumentów :)
 

Nefryt91

Użytkownik
Samochód
-
Re: Oleje PMO

Czyli podsumowując mieliście 70% baz PAO a teraz ok. 25% tak? Jak to wpłynęło na jakośc oleju? i właściwie co było celem takiego zabiegu? Bo wygląda to ciekawie :p
 

pawelus

Użytkownik
Re: Oleje PMO

no napisane jest w poprzednim poscie jak wplynelo a celem bylo zmniejszenie ceny produktu
 
Top