Pytanie do znawców motoryzacji co obstawiacie może być zepsute :)

jerseyAdmin

Administrator
Samochód
Kia Ceed CD 1.4 T-GDI
Talkiem zabezpieczano gumę bo pochłania wilgoć. Zresztą nadal się tak robi - ten biały osad często spotykany na nowo kupionych uszczelkach to właśnie talk. Ale raczej bym go nie stosował do zabezpieczania czy "odskrzypiania" już pracujących uszczelek.
 

DWojtek

Użytkownik
Samochód
Suzuki SX4 (M16A) | VW Polo (BME)
Taki przypadek. Polo na autostradzie. Przejechane ok. 100 km z prędkością 120-130 km, a w porywach nawet 160 km/h (gaz w podłodze). Silnik raczej już rozgrzany. Po postoju na MOPie auto miało problem z odpaleniem. Dwa razy krztusiło się, za trzecim razem zapaliło i dojechało do celu podróży. Jak już odpaliło, to na chwilę zaświeciła się kontrolka paliwa, a wskaźnik pokazywał prawie minimum, choć bak był prawie do połowy zapełniony. Po jakimś czasie wskaźnik wrócił do prawidłowego wskazania. Podejrzewam jakąś elektrykę. Przebieg 202 tys. km, poprzednia eksploatacja i awarie nieznane. Co obstawiają fachowcy-praktycy.
 

orzeszpole

Użytkownik
Samochód
Ford Focus MK3FL 1.5 EB LPG @207KM; Dacia Lodgy 1.3 TCe 130KM; Skoda Octavia I 1.6 LPG 75KM
Podpiąć interfejs i zaczytać błędy, nie ma co gdybać.
 

sprajt2

Użytkownik
Samochód
Audi a3 1,8T, a5 2.0tdi 177km, TT 1.8T
Slaby akumulator? Czujnik położenia wału? Różne rzeczy. Błędy trzeba sprawdzić.
 

DWojtek

Użytkownik
Samochód
Suzuki SX4 (M16A) | VW Polo (BME)
OK. Mam coś innego jeszcze do zrobienia u mechanika elektryka, to przy okazji poproszę o sprawdzenie błędów.
 

Kuba

Użytkownik
Samochód
Mitsubishi Lancer 1.6 98km 4g18
Panowie, pedał hamulca zrobił się znacznie twardszy, auto hamuje dobrze lecz skok pedału jest mały ok 30%. Dodatkowy objaw to przy puszczaniu hamulca na biegu jałowym obroty idą do góry i po chwili normują się. Płynu hamulcowego nie ubywa. Zawór zwrotny działa prawidłowo, po nocy jak zdejmuje przewód powietrza z serwa to słychać syczenie więc podciśnienie jest. Generalnie wszystko działa jak powinno ale siła potrzebna do wciśnięcia hamulca w podłogę jest 4 razy większa. Przy odłączeniu serwa pedał oczywiście jak kamień. Czyżby serwo do wymiany?
 
Top