• Ogłoszenie

  Forum poszukuje dwóch (2) moderatorów. Zakres obowiązków ;) wszystkim znany, moderacja na forum. Moderatorzy byliby głównie odpowiedzialni za dział "porad", w którym jest największy ruch.

  Jeżeli są osoby chętne do podjęcia się tej roli i uważające że mają odpowiednie kompetencje (głównie - bezstronność), zapraszam do kontaktu przez PW.

  Administrator

 • Uwaga!

  Włączyliśmy system, pozwalający na ograniczenie możliwości pisania w dziale "Dobór oleju". W chwili obecnej wszyscy użytkownicy mogą w tym dziale pisać. Jednak administrator ma możliwość wyłączenia tej możliwości na wniosek moderacji lub wg własnego osądu.

  Możliwość udzielania porad będzie ograniczana tymczasowo lub na stałe osobom które tworzą OT, wchodzą w niepotrzebne dyskusje z innymi użytkownikami, takim które udzielają porad mimo że niedługo wcześniej same o pomoc prosiły. Moderacja będzie także większą uwagę zwracać na "czerwony tekst" w opisie działu dobór oleju. Nie będzie on rygorystycznie przestrzegany, jednak w miarę możliwości prosimy się do niego stosować. Nagminne łamanie zaleceń tam zawartych także będzie skutkować ograniczeniem dostępu do tego działu.

  Dziękuję za uwagę
  Administrator

Royal Purple 5W30 API SN PLUS Dexos1 gen2 - Toyota Auris II

tomek evo

Handlowiec
Samochód
-Skoda Superb
Specol raczej nie ma żadnych testów. Nie ma go w EELMQS ani w API. Jak pisał tomekevo mogą być to autorskie formulacje prezesa ale jest ryzyko jest zabawa. Dla mnie to większa niewiadoma niż AMG. Bańka szara więc nie kupuje się go dla ładnej etykiety.
Dla ścisłości autorskie formulacje dotyczyły starej wersji sepcola gold 5w30 i 5W40. W tej chwili żaden olej nie jest wg. autorskiej receptury ŚP. Prezesa. Specol robi oleje zgodnie ze sztuką i korzysta ze sprawdzonych rozwiań. Może niektóre formulacje są bardziej innowacyjne w stosunku do Orlenu czy Lotosa ale to nie oznacza z automatu, ze nie są to sprawdzone formulacje. Dla Specola z tego co wiem pracuje jeden z najlepszych technologów w Polsce i ten człowiek na pewno wie co robi i ma ogromne doświdczenie a spod jego "ręki" wyszedł niejeden olej.
 

Skiper

Pod nadzorem
Lokalizacja
Hoboken
Samochód
Nissan Juke Nismo MR16DDT, Toyota Auris II 1ZR-FAE.
Mając wymienione oleje w obydwu silnikach ,info o technologu bardzo mnie cieszy . Czy wiadomo z jakiej marki przeszedł na Specol ?
 

Zielony34

Użytkownik
Samochód
Renault Laguna II PH II 2.0 F4R 714 135KM + LPG Zenit Blue Box rev.4
Dla Specola z tego co wiem pracuje jeden z najlepszych technologów w Polsce i ten człowiek na pewno wie co robi i ma ogromne doświdczenie a spod jego "ręki" wyszedł niejeden olej.

To może skontaktuj się z nim, jeśli masz do niego kontakt i zaproponuj "wywiad" taki jak ten z Tomem? Byłoby spoko, gdyby wpadł i opowiedział coś więcej "zza kulis" na tyle, na ile może podzielić się wiedzą. Nie chodzi mi o Specola, ale ogólnie.
 

Skiper

Pod nadzorem
Lokalizacja
Hoboken
Samochód
Nissan Juke Nismo MR16DDT, Toyota Auris II 1ZR-FAE.
@tomek evo zapytasz, czy wiesz z jakiej marki przeszedł ten technolog Specola ?
 

tomek evo

Handlowiec
Samochód
-Skoda Superb
Wiem to dość duża firma :) Ale więcej niestety powiedzieć nie mogę bo by to było trochę nie fair opowiadać o tym na forum bez wcześniejszej aprobaty zarówno firmy jak i samej osoby. Mam natomiast zamiar poprosić o spotkanie z tym Panem i wtedy dochowując należytych standardów postaram się podzielić informacjami.
 

Skiper

Pod nadzorem
Lokalizacja
Hoboken
Samochód
Nissan Juke Nismo MR16DDT, Toyota Auris II 1ZR-FAE.
To co piszesz jest zrozumiałe, choć wiele informacji, wiele osób podaje bez aprobat. Jednak dla samej informacji tak będzie lepiej, działaj i daj znać gdzie to przedstawisz.
 

Skiper

Pod nadzorem
Lokalizacja
Hoboken
Samochód
Nissan Juke Nismo MR16DDT, Toyota Auris II 1ZR-FAE.
Dotarłem do ASO w DE, w którym auto było zawsze serwisowane. Nie wiedzą jaki był pierwszy fabrycznie olej 0W/5W. A to wyjaśnienie, czemu zawsze lali 5W30.

3. Z jakiego powodu był cyklicznie/zawsze zalewany olej 5W30, pomimo zalecanego 0W20 ?
Przy braku oleju 0W20, można zalać inny dopuszczony na jeden interwał, a dalej powinien być powrót na zalecany olej 0W20.
3. Das von uns verwendete Öl 5W30 ist sehr wohl von Toyota vorgesehen. Aus diesem Grunde gab und gibt es keinen Grund zu einer anderen Spezifikation zurückzukehren.
3. Używany przez nas olej 5W30 jest zdecydowanie przeznaczony dla Toyoty. Z tego powodu nie było i nie ma powodu, aby wracać do innej specyfikacji.
 
Top