• Uwaga!

    Z dniem dzisiejszym w życie wchodzi zmieniony regulamin forum: https://www.oilclub.pl/index.php?threads/regulamin-forum.450/

    Zmiany dotyczą w większości są kosmetyczne, precyzują wymogi poprawności językowej i tak dalej.

    Dodany został punkt dotyczący kar porządkowych. Wyjaśnia on działanie porządkowych banów, przyznawania punktów karnych oraz pojawienia się dwóch nowych "rang" na forum i związanych z nimi ograniczeń.

    Proszę o zapoznanie się. Jeżeli ktoś nie akceptuje regulaminu w nowej formie, proszę o informację. Jak że istnieje wymóg akceptacji regulaminu przy korzystaniu z forum konto takiej osoby zostanie niezwłocznie usunięte zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych.

    Pozdrawiam Admininistrator

Royal Purple 5W30 API SN PLUS Dexos1 gen2 - Toyota Auris II

tomek evo

Handlowiec
Samochód
-Skoda Superb
Specol raczej nie ma żadnych testów. Nie ma go w EELMQS ani w API. Jak pisał tomekevo mogą być to autorskie formulacje prezesa ale jest ryzyko jest zabawa. Dla mnie to większa niewiadoma niż AMG. Bańka szara więc nie kupuje się go dla ładnej etykiety.
Dla ścisłości autorskie formulacje dotyczyły starej wersji sepcola gold 5w30 i 5W40. W tej chwili żaden olej nie jest wg. autorskiej receptury ŚP. Prezesa. Specol robi oleje zgodnie ze sztuką i korzysta ze sprawdzonych rozwiań. Może niektóre formulacje są bardziej innowacyjne w stosunku do Orlenu czy Lotosa ale to nie oznacza z automatu, ze nie są to sprawdzone formulacje. Dla Specola z tego co wiem pracuje jeden z najlepszych technologów w Polsce i ten człowiek na pewno wie co robi i ma ogromne doświdczenie a spod jego "ręki" wyszedł niejeden olej.
 

Skiper

Pod nadzorem
Mając wymienione oleje w obydwu silnikach ,info o technologu bardzo mnie cieszy . Czy wiadomo z jakiej marki przeszedł na Specol ?
 

Zielony34

Użytkownik
Samochód
Renault Laguna II PH II 2.0 F4R 714 135KM + LPG Zenit Blue Box rev.4
Dla Specola z tego co wiem pracuje jeden z najlepszych technologów w Polsce i ten człowiek na pewno wie co robi i ma ogromne doświdczenie a spod jego "ręki" wyszedł niejeden olej.

To może skontaktuj się z nim, jeśli masz do niego kontakt i zaproponuj "wywiad" taki jak ten z Tomem? Byłoby spoko, gdyby wpadł i opowiedział coś więcej "zza kulis" na tyle, na ile może podzielić się wiedzą. Nie chodzi mi o Specola, ale ogólnie.
 

tomek evo

Handlowiec
Samochód
-Skoda Superb
Wiem to dość duża firma :) Ale więcej niestety powiedzieć nie mogę bo by to było trochę nie fair opowiadać o tym na forum bez wcześniejszej aprobaty zarówno firmy jak i samej osoby. Mam natomiast zamiar poprosić o spotkanie z tym Panem i wtedy dochowując należytych standardów postaram się podzielić informacjami.
 

Skiper

Pod nadzorem
To co piszesz jest zrozumiałe, choć wiele informacji, wiele osób podaje bez aprobat. Jednak dla samej informacji tak będzie lepiej, działaj i daj znać gdzie to przedstawisz.
 

Skiper

Pod nadzorem
Dotarłem do ASO w DE, w którym auto było zawsze serwisowane. Nie wiedzą jaki był pierwszy fabrycznie olej 0W/5W. A to wyjaśnienie, czemu zawsze lali 5W30.

3. Z jakiego powodu był cyklicznie/zawsze zalewany olej 5W30, pomimo zalecanego 0W20 ?
Przy braku oleju 0W20, można zalać inny dopuszczony na jeden interwał, a dalej powinien być powrót na zalecany olej 0W20.
3. Das von uns verwendete Öl 5W30 ist sehr wohl von Toyota vorgesehen. Aus diesem Grunde gab und gibt es keinen Grund zu einer anderen Spezifikation zurückzukehren.
3. Używany przez nas olej 5W30 jest zdecydowanie przeznaczony dla Toyoty. Z tego powodu nie było i nie ma powodu, aby wracać do innej specyfikacji.
 
Top