Specol Gold 0W-20

D

Deleted member 55335

Gość
Jako uzupełnienie , nadruk daty/partii na butelkach z 2020 już nie zmywa się Orlenowym płynem do dezynfekcji . Czyli firma coś poprawiła .
Co do podsumowania pod analizą , ogólnie zawsze lubię poczytać takie podsumowania do tego stopnia ,że wątki z analizą bez podsumowania tracą u mnie w oczach . Rośnie nam krajowy konkurent dla TGMO , przebadany a nie tylko polecany . Różnica cenowa nie do porównania . Podsumowanie do takich stwierdzeń kieruje , oczywiście każdego warunki mogą być inne, decyzja to sprawa indywidualna . Ja już niebawem zastosuję w Toyocie wyższego Specola ;).
 

rob_roy

Użytkownik
Samochód
Puszka 307 z TUJ3P w sosie Eurol
Konkurent dla TGMO ... no dużo powiedziane.
Ja bym chętnie zobaczył 5w20 C5 Orlenu i dodatkowo CCS w -30 obu. VI tu wyszedł 161, Orlen deklaruje155 przy niższej lepkości, na bardzo zimno może być równo.
Cenowo blisko 0w20 C5 508/509 a to inna liga.

Pozdrawiam,
 

Piociula

Użytkownik
Lokalizacja
Łódź
Samochód
Auris 1.33 Dual vvti
Dzisiaj wleciał tytułowy Specol z AR9100 do mojego nowego nabytku. Miły Pan w Aptece Olejowej stwierdził, że nie wlałby tego nawet do kosiarki. Jak się oburzyłem i powiedziałem o wynikach analizy Pan zaproponował, że zrobi sam analizę i udowodni mi że olej nie trzyma parametrów ( bardziej chyba chodzi mu o zaspokojenie swojej ciekawości). Zostawiłem więc próbkę wraz z opakowaniem a wyniki mają być w przyszłym tygodniu. Czekam z niecierpliwością...
 

Hubert1

Użytkownik
Samochód
Audi a4 b7 1.8 bfb quattro,Fiat Bravo 1.6 mjet,Transit 2.5td
Wrzuć wyniki jak udostępni do tego tematu.
 

borasad

Nowy użytkownik
Samochód
Honda Civic VIII 1.4 I-VTEC
Odkopię temat: czy jesteś może w posiadaniu owych wyników?
 

Piociula

Użytkownik
Lokalizacja
Łódź
Samochód
Auris 1.33 Dual vvti
Niestety "miły Pan" nie okazał się tak miły i olał temat. Nie chce mi się nawet do niego dzwonić
 

tomek evo

Handlowiec
Samochód
-Skoda Superb
Niestety "miły Pan" nie okazał się tak miły i olał temat. Nie chce mi się nawet do niego dzwonić
Chyba ten miły Pan zupełnie nie wiedział o czym mówi twierdząc, że zrobi badanie i udowodni, że olej nie trzyma parametrów. Takie kompletne badanie kosztuje ca. 1000 zł. Jeśli ten Pan miał takie pojęcie o tym oleju jak robieniu jego analizy to te jego stwierdzenia bym określił twierdzeniami bez pokrycia. Do tej pory każda przeprowadzona analiza dawała jedynie pozytywny obraz produktów Specola a np. bardziej rozbudowana analiza Spec Premium C3 5W30 pokazała, że rzeczywiste parametry w większości są zdecydowanie lepsze od tych deklarowanych. Osobiśie uważam, że Gold 0W20 jest bardzo solidnym olejem i jakościowo uwazam, że na tler innych 0W20 na Rynku jest powyżej średniej.
 
Top