• Ogłoszenie

  Forum poszukuje dwóch (2) moderatorów. Zakres obowiązków ;) wszystkim znany, moderacja na forum. Moderatorzy byliby głównie odpowiedzialni za dział "porad", w którym jest największy ruch.

  Jeżeli są osoby chętne do podjęcia się tej roli i uważające że mają odpowiednie kompetencje (głównie - bezstronność), zapraszam do kontaktu przez PW.

  Administrator

 • Uwaga!

  Włączyliśmy system, pozwalający na ograniczenie możliwości pisania w dziale "Dobór oleju". W chwili obecnej wszyscy użytkownicy mogą w tym dziale pisać. Jednak administrator ma możliwość wyłączenia tej możliwości na wniosek moderacji lub wg własnego osądu.

  Możliwość udzielania porad będzie ograniczana tymczasowo lub na stałe osobom które tworzą OT, wchodzą w niepotrzebne dyskusje z innymi użytkownikami, takim które udzielają porad mimo że niedługo wcześniej same o pomoc prosiły. Moderacja będzie także większą uwagę zwracać na "czerwony tekst" w opisie działu dobór oleju. Nie będzie on rygorystycznie przestrzegany, jednak w miarę możliwości prosimy się do niego stosować. Nagminne łamanie zaleceń tam zawartych także będzie skutkować ograniczeniem dostępu do tego działu.

  Dziękuję za uwagę
  Administrator

Amsoil Coolant Boost zna ktoś?

Operator 1988

Użytkownik
Samochód
Renault Laguna 2.0 dCi bez dpf
Witam natrafiłem na specyfik Amsoil Coolant bosst, dzięki któremu silnik podobno lepiej się nagrzewa, słyszał ktoś coś o tym? Pozdrawiam
 

Karopir

Użytkownik
Patrząc na filmy z Ameryki to teoretycznie działa, ale ciężko powiedzieć czy te testy przeprowadzali prawidłowo, bo o czekali, aż wystygnie płyn chłodniczy, ale nie czekali na wystygnięcie oleju, a to też ma znaczenie. Sam bym takiego specyfiku nie używał tylko zamienił diesla na benzynę, przy jeździe na krótkich dystansach
 

Attachments

 • 1609768034225.png
  1609768034225.png
  5,3 MB · Odwiedzin: 65

joshua79

Użytkownik
Samochód
Focus II 1.6 TDCI
Wygooglałem sobie MSDS, z którego wynika....zupełnie NIC. Żadnego info o składzie.Tajemniczy specyfik.

BTW: przypomniało mi się jak klient zafundował sobie przypadkowo coolant boostera. Zamówił zgrzewkę wody destylowanej i zgrzewkę płynu do dezynfekcji, po czym omyłkowo porozdawał kierowcom po bańce wody, a zbiorniki wyrównawcze pouzupełniał płynem do dezynfekcji.
 

Raven

Użytkownik
Samochód
A4 B6 2.0
Dodawałem tego specyfiku i rzeczywiście nieco przyspieszał nagrzewanie silnika. Producent deklaruje skuteczność przez jeden rok od zastosowania a później trzeba dolać ponownie. Z tego co zauważyłem efekty zaniknęły po kilku miesiącach. Tyle że też właśnie stosowałem Xado 1 Stage w silniku, które powinno nieco wydłużać nagrzewanie poprzez redukcję tarcia a co za tym idzie powstającego w jego wyniku ciepła. I w zasadzie po paru miesiącach byłem w punkcie wyjścia i tak się utrzymuje do dzisiaj. Wlałem też drugą część butelki do auta, które lubiło łapać wyższe temperatury w lecie w korku i faktycznie silnik w korku nagrzewał się wolniej do wartości granicznej a po włączeniu wentylatora temperaturę zbijało szybciej do normalnego stanu. Więc w mojej opinii środek działa. Tyle że nie wydaje mi się sensowne wydawać grube kilkadziesiąt zł co 2 lata(butelka starcza na 2 aplikacje w układach o pojemności 7,5l) aby przyspieszyć nagrzewanie silnika o 1km jazdy czy delikatnie zbić temp. w upały co i tak dosyć skutecznie robi wentylator.
 

djtomas

Użytkownik
Samochód
BMW F20 116i
jest jeszcze dodatek od Motula Mocool, reklamują ze obniża temp nie wiem czy tez przyspiesza nagrzewanie
 

xpl1337

Użytkownik
Samochód
-
To jest to samo co redline water wetter, motul mocool czy millers extra cool. Głowny sens tego dodatku to dodawanie do chłodnic w samochodach wyścigowych, które jeżdzą na czystej wodzie. W takim wypadku poprawia smarowanie pomy wody, zabezpiecza antykorozyjnie i obniża temperaturę. Im więcej wody w układzie, tym bardziej obniża temperaturę. Jako ze miałem problemy z przegrzewaniem silnika na torze, to dzisiaj wlałem nowy płyn ok 38%koncentratu/62% wody + coolant boostera. Na razie jedyne co mogę powiedzieć, to to, że na pełnym ogrzewaniu, na postoju silnik nie trzyma temperatury pracy. Po zatrzymaniu się po ok 2 min temperatura spada poniżej 80 stopni, więc przynajmniej jeden z kryteriów wydaje się spełniać.
 

wuwok

Użytkownik
Samochód
Opel Corsa E 1.3cdti Vw Golf 6 1.6 mpi
Ja to zastosowałem ,szybciej "grzeje się"
 

wuwok

Użytkownik
Samochód
Opel Corsa E 1.3cdti Vw Golf 6 1.6 mpi
Tak...Ja mam diesla 1.3 i generalnie problem z grzaniem, wolne nagrzewanie [wymieniony termostat]. Dodałem i szybciej się grzeje, nie jakoś ekspresowo ale szybciej. Porcja środka wystarcza na 2 dolania. Środek się "zużywa" czyli traci właściwości po 5 tyś km przejechanych. Mi styknie na 2 sezony zimowe więc idzie koszt przeżyć :)
 
Top