• Ogłoszenie

    Forum poszukuje dwóch (2) moderatorów. Zakres obowiązków ;) wszystkim znany, moderacja na forum. Moderatorzy byliby głównie odpowiedzialni za dział "porad", w którym jest największy ruch.

    Jeżeli są osoby chętne do podjęcia się tej roli i uważające że mają odpowiednie kompetencje (głównie - bezstronność), zapraszam do kontaktu przez PW.

    Administrator

Aral Super Tronic 0W-40 (FT-IR)

lantar8

Użytkownik
Samochód
BMW seria 1 2.0d
Z tego co wiem działalność gospodarcza to nie fundacja charytatywna, w tym wypadku zastanawia mnie po prostu dlaczego olej jest u nas tańszy niż w Niemczech.
 

SmartCheetah

Użytkownik
Samochód
Mazda CX-7 2.3T DISI 260KM
@lantar8 może chodzi o to, że w Niemczech Aral ma ugruntowaną, mocną pozycję = wyższa marża, a u nas są to oleje mało popularne, zbyt wysoka cena i mało kto by się na nie zdecydował, mając do wyboru LM, Ravenole czy nawet Mobile.
 

tomek evo

Handlowiec
Samochód
-Skoda Superb
Jak Sprzedawca ma niższą marżę to olej może być u nas tańszy niż w DE. W Niemczech marże na oleje (i nie tylko) są zwykle zdecydowanie wyższe niż u nas. Transport jeśli jest "zbiorowy" to tez nie podnosi ceny jakoś bardzo. Pozostaje kwestia akcyzy i wyższego VAT-u ale to nie są jakieś duże koszta. Wszystko zależy w jakiej cenie faktycznie jest do nabycia ten olej w DE w dystrybucji w cenie mocno hurtowej.
 

lantar8

Użytkownik
Samochód
BMW seria 1 2.0d
Super, na taką odpowiedź czekałem. Przy następnej wymianie raczej znowu zaleję Eurola bo jestem z niego bardzo zadowolony, ale potem może kupię tego Arala.
 

tomek evo

Handlowiec
Samochód
-Skoda Superb
Z tego co wiem to ten Aral ma swojego odpowiednika 1:1 BP i Castrola i jeśli chodzi o Castrola to na 99% było to Castrol Edge Sport 0W40 - karty, które widziałem były identyczne. Nie wiem jak to teraz wygląda bo Sporta nie widze (choc są sprzedawcy opisujący tak spzredawany produkt ale nie mam pewności czy to faktycznie Speort bo bańka wygląda jak zwykły FST) ale jest FST 0W40 tez z c3 i normy się z grubsza pokrywają ale karty są inne (choć Arala też widziałem ze 3 różne karty).
 

lantar8

Użytkownik
Samochód
BMW seria 1 2.0d
Dokładnie tak jak piszesz, jeżeli chodzi o Castrola to jest ich tyle wersji, że sprzedawcy sami się gubią. Przekonałem się o tym na własnej skórze jak szukałem 0W40 C3, tego z 30-40% PAO.
 

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
Ten bazuje tylko i wyłącznie na PAO.
 

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
Tanio...
IMG-20210317-WA0020.jpeg
 

Jacek Cz

Użytkownik
Samochód
BMW X5 M50d, Vito 116CDI, MB. GLC 250, inne
Bardzo..... Fakt, że u nas na Orlenach -oleje po 90 zł /L.
Ale jak się obawiają zakupu 150zl/4L to mogą kupić na eBay w większych pojemnościach w podobnej cenie za litr
 
Top