• Wymagane jest merytoryczne uzasadnienie polecenia danego oleju. Posty nie zawierające takiego uzasadnienie mogą zostać usunięte.
  • Ponieważ będę musiał zrekonfigurować serwery przez najbliższe parę dni możliwe są przerwy w funkcjonowaniu forum.
  • Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jaki olej Focus 1.6 tdci 90 km z DPF!

knazar

Nowy użytkownik
Samochód
Ford Focus MK2 1.6 tdci 90 km
Marka samochodu
Ford Focus
Budżet/ile litrów
170
Styl jazdy
  1. Normalne użytkowanie
Silnik
1.6 tdci
Data produkcji
2009
Filtr cząstek stałych (DPF/GPF)
  1. Tak
Pobór oleju na 1000 km
0
Jakiego oleju wymaga instrukcja
Specyfikacja FORD
Jaki olej masz obecnie
Valvoline FE 5w30
Cześć mam 1.6 tdci 90 km z filtrem DPF.
Stosowalem Valvoline FE 5w30 ale strasznie duzo nagaru w silniku sie robi. Macie jakies inne propozycje na podobnej klasy olej?
Czy pozostac przy Valvolinie i nie kombinowac? Zaznaczam że mam DPF. Mam też sporo wycieków, niestety uszczelnianie nie pomoglo.
Oleju nie bierze ale jest on widoczny na wtryskach.
 
Silnik PSA przystosowany do olejów lekkobieżnych C2 w PSA i A5B5 we Fordzie oraz Volvo, jeśli chcesz spać spokojnie w kwestii DPF, to wybierz olej z najniższą zawartością popiołów, czyli C4, możesz też stosować oleje C2 zgodnie ze specyfikacją PSA, lub również jak C4 poza specyfikacją - C3 oraz C2C3. Przykładowe oleje to Orlen ME XD, V, C4 oraz XF, Texaco Prods M, V, Ultra R, Motul X-Clean+ lub EFE, Total ECS, Long Life, C4, First lub MDC. Cały czas jest mowa o 5w30 lub 0w30, w zasadzie cokolwiek od C2 przez C3 po C4 nie zalejesz to będzie dobrze, ja mimo wszystko miałbym jakieś opory przed zalewaniem full sapsa do DPF.
 
Dzieki, czyli według Ciebie Valvoline FE 5W30 przy DPF nie jest najlepszym rozwiazaniem? W takim razie co zamiast niego?
 
Back
Top