• Ponieważ będę musiał zrekonfigurować serwery przez najbliższe parę dni możliwe są przerwy w funkcjonowaniu forum.
  • Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Diesle nawet stare nie umrą przez przepisy i SCT?

Status
Zamknięty, nie można już odpowiadać.
Głosowali za tym, żeby na Orlenie można było tankować, a nie tylko siku.

A teraz skończcie polityczne wyprawy i do tematu.
 
Mimo pewności według niektórych zderzenia się ze ścianą niektórzy próbują wlać/sprzedać coś do diesla ( niekoniecznie "starego" ) w większej skali niż na all.... a przy tym pewnie sprzedać dodatki do ON.
https://motoryzacja.interia.pl/rapo...paliwo-moze-uratowac-stare-diesle,nId,7399230
.... UE już przegłosowała zakaz ogrzewania budynków gazem bo gaz nieekologiczny i wszystkimi innymi paliwami kopalnymi 👍😉od 2040 wszystkie budynki mają być bezemisyjne 👍do tego czasu zwiekszać będą opodatkowanie ludzi stosujacymi takie ogrzewanie 🙂
Powiedział bym że wsłuchują się w głosy krajów i samorządów tworzących EU.
W/we Dani, Holandii , Austri, Francji , belgijskiej Flandri zdaje się nie można wstawiać pieców gazowych w nowych prywatnych budynkach i to od kliku lat. Zdecydowali o tym na poziomie krajowym.
https://www.gramwzielone.pl/dom-ene...-grzewczych-dunskie-domy-maja-korzystac-z-oze
https://swiatoze.pl/francja-zakazuje-ogrzewania-gazem-w-nowych-budynkach-od-2021-roku/
Obszar byłego DDR o klimacie zbliżonym do zachodniej PL także od 01.2024 mozna je stosować tylko muszą być do pewnych rzeczy przystosowane ( hybryda, biogaz, H2 ready w poszczególnych latach )
https://polskiobserwator.de/jakie-p...mienic-w-2024-roku-nowe-przepisy-w-niemczech/

Zdaje się ze w PL w kilku województwach można palić piecami klas 1/2/3 " kopciuchy". Jest sens ekonomiczny ( ekologiczny to jasne ) wymieniać na piece gazowe ( prywatny budynek ) ?

Jako że pracuję w branży gazowniczej planowane jest dodawanie wodoru do gazu ziemnego w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Aktualnie ten pomysł jest w fazie testów i w wybranych miejscowościach wodor będzie podawany do sieci.
Rozumiem że dla klientów indywidualnych także.O Mławie w PL są informacje w sieci. Mając piec kondensacyjny ( bez H2 ready ) mogę także ogrzewać dom tą mieszaniną gazu z wodorem? Kruchość wodorowa pokonana ( niski dodatek wodoru ) czy nowe instalacje ?
 
@kenrad z tego co wiem maksymalne stężenie wodoru ma nie przekraczać 5% całego składu gazu, wodór będzie bezpośrednio do sieci podawany dla całej grupy odbiorców z terenu. Początkowo będzie podawana niższa wartość i potem powoli do góry w celu sprawdzenia granicy prawidłowej pracy urządzeń, które nie są do tego przystosowane.
 
Czy tylko mi sie wydaje, że z biegiem lat za kopciuchami ludzie będą tak samo tęskinć jak za piecami kaflowymi? Że fajnie będzie na to popatrzeć w jakimś skansesnie, ale niekoniecznie ktoś tego bedzie chcial na co dzień używać?
Pomijam calkowicie fakt przymuszania do wymiana pod przymusem.

Sam węgiel to nie jest żaden nasz skarb narodowy biorąc pod uwagę jak wielkie jego pokłady są na całym świecie i Polska w tym temacie aż tak się nie wyróżnia.
 
Passat 1.9 w kaflu zbudowali że tak elegancko nie trzymacie się tematu? Nie? To zamykamy.
 
Status
Zamknięty, nie można już odpowiadać.
Back
Top