• Ponieważ będę musiał zrekonfigurować serwery przez najbliższe parę dni możliwe są przerwy w funkcjonowaniu forum.
  • Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Filmiki na temat olej silnikowy

@Pedros
W sumie jako bocznikowy filtr oleju był chyba we wszystkich polskich dieslach, a w silnikach przemysłowych takie ustrojstwa są do dziś- ogromne 2 filtry (gruby i drobny), manometr różnicowy na każdym i pompka niezależna do tego. Jednak wiara w skuteczność jest chyba mała, bo turbiny mają własne obiegi olejowe.
Post automatically merged:

Sadza jest główną przyczyną zużywania łańcuchów, dlatego określa się jej zawartość w oleju. Natomiast już grafit działa identycznie jak dwusuarczek molibdenu- w strukturze są takie krystaliczne słupki, które się po sobie ślizgają nie dopuszczając do kontaktu metal-metal. Ale są to dodatki ep, więc do mostów jak najbardziej, ale w silniku takich obciążeń nie ma.
 
Last edited:
Nie film a podcast, nie o oleju ale ogólniej o ropie, ale w temacie no i patriotycznie :)
 
Kombinatorów stosujących dodatki jest pewnie jakiś promil posiadaczy samochodów. Gro z nich próbuje dodatkami leczyć to go spitolił producent.
 
Last edited:
Jest klient, to i jest produkt. Jakbym produkował parówki, a bylby jeszcze na folijki do nich, to bym je produkował również. Chca kupowac, niech kupują.
 
Można też wierzyć w konieczność stosowania oleju z aprobatą. Szczególnie gdy zalecenia są różne do takiego samego silnika w samochodzie z innym znaczkiem na atrapie czy masce
 
Albo są różne dla tego samego auta w zależności od regionu świata.
 
Sprawa jest oczywista jeśli chodzi o dodatki vs aprobaty. Nawet w samochodach gdzie nie są wymagane zdarza się adnotacja w instrukcji żeby nie stosować dodatków do oleju. Tak jak napisał @sprajt2 to żadne odkrycie. Pan z filmu być może rozmawiał z panem Andrzejem. Total ma chyba najwięcej olejów w klasie lepkości 0W20 chyba z 10. W tym nowość specjalnie dla mnie Xtra HKR 😁
 
Patrząc na ten filmik produkcja oleju wydaje się prosta, ciekawe kiedy ktoś wpadnie na pomysł aby blendować olej w domowych warunkach.
 
Od blendowania w domu się zaczęło. Chyba z resztą wielu fabrykantów (nie tylko olejowych) zaczynało od produkcji w domu, szopie czy garażu
 
No cóż obejrzałem filmik i ... przy takich standardach KV100 11.8 vs 10.3 stwierdzenie , że wszystko jest ok ponieważ utrzymaliśmy się w przedziale klasy jest adekwatne do tego co widzimy w analizie Tedexa.
 
Back
Top