• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Gulf Formula RN17FE 0W-20

@qba37_oldschool, ja się LPG nie interesuję i szczerze mówiąc, nie wiem ...
LPG niby ma dopuszczoną większą zawartość S, ale to paliwo gazowe, więc inaczej to wygląda.
Ja pamiętam, że do takiego zasilania, zalecane były oleje z jak największą TBN (lata 90-te, więc prehistoria).
Olej przy LPG zmieniałbym z taką samą częstotliwością, jak przy zasilaniu Pb i stosowałbym również taki sam, ale nie wnikam w szczegóły techniczne.
Inni są, co się na tym znaja.
 
Weź też pod uwagę, że ekolodzy zrobili nam psikusa i obniżyli zawartość siarki w paliwach do max 10ppm, więc kwaśne produkty nie maja się z czego tworzyć

Zgadzam się z tym. Co więcej można sobie zobaczyć jaki postęp się dokonał na przestrzeni ostatnich lat i jak wyglądają w przybliżony sposób różnice między regionami świata na przykładzie diesla.


Myślę, że rzeczywiście BN "utracił" nieco na znaczeniu tak jak napisałeś, jednak wraz z obniżaniem zawartości siarki w paliwach równolegle wprowadzają coraz więcej alkoholi jak wrzucał @Pedros SDS bodajże benzyny PB95 od BP. W biodieslu występują dodatki estrów tłuszczowych. Utlenianie się tego typu nowoczesnych składników benzyn i diesla tworzy możliwość powstawania kwasów. Oczywiście można przeczytać, że te biokomponenty są wyselekcjonowane i odpowiednio oczyszczone :Rozpisałeś się na różnicach w olejach Yacco i Gulf, gdzie tymczasem są to oleje identyczne!
1:1, czyli zrobione na tym samym dodatku i takich samych bazach, czyli tzw gotowce.
Nie wspomniałeś przy tym, że cena Yacco to 67PLN, a Gulfa około 37 - wiesz jakie to ma znaczenie?

Właśnie się nie rozpisałem. Zrobiłem opis Gulfa i praktycznie go wkleiłem do Yacco. Kolega na forum zapytał czy nie napiszę pobieżnych różnic między Shellem, a Gulfem. Największa różnica to zastosowana baza. Można odnaleźć sobie porównanie GTL/VHVI/PAO.
Różnic zauważalnych między Shellem, Gulfem, Yacco na codzień nie będzie żadnych poza ceną przy zakupie.
 
Czy ktoś, korzysta z tego oleju lub podobnego i może coś powiedzieć na jego temat? Chcę kupić co prawda Gulf 0w20 Hybrid, ale zastanawiają mnie opinie na ruskim oilclub, że na olejach Gulf auta mniej palą?
 
Czy ktoś, korzysta z tego oleju lub podobnego i może coś powiedzieć na jego temat?
Jeżdżę na tym oleju już 8,5 tys., jeszcze 1,5 tys. km i wymiana, na to samo :) To mój pierwszy 0w20, zimą sprawdził się bardzo dobrze podczas rozruchów pod chmurką.
 
Ja pewnie zaleje go za 8 tys i po 12tys zrobię analizę.
 
Byli chętni do kupna zalania, a zdecydował się ktoś na analizę przepracowanego ? Ja nadal jeżdżę na shell-u i 3 zmiany gulfa czekają na swoją kolej
.
 
Byli chętni do kupna zalania, a zdecydował się ktoś na analizę przepracowanego ? Ja nadal jeżdżę na shell-u i 3 zmiany gulfa czekają na swoją kolej
.
Dwie wymiany na Gulfie i szafa gra - za chwilę dobijam do 30k i idzie to co wleje serwis w ramach pakietu.
 
U mnie UOA Gulfa może być dopiero na koniec roku. Wtedy po raz kolejny wjedzie Elf w ramach pakietu serwisowego.
 
Back
Top