• Ponieważ będę musiał zrekonfigurować serwery przez najbliższe parę dni możliwe są przerwy w funkcjonowaniu forum.
  • Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Paliwa - dyskusja ogólna

  • Thread starter Deleted member 216
  • Start date
Imho przyjemniejszy dźwięk silnika powoduje , że prawa noga szybciej się prostuje. Co daje złudzenie lepszego zbierania się auta.
 
@jedrek1980 wprowadzili to w czwartki bo im ten badziew zalega w zbiornikach i nie schodzi.. taka prawda.. stwierdzenia "zbiera sie jakby lepiej i spalanie mniejsze" już nawet nie komentuję, bo jak widzę takie stwierdzenia to "rynce opadajo"

Czemu badziew i czemu ma zalegać? Pytam poważnie, bo u mnie zawsze kolejka w czwartki i ludzie leją Vpower jak widzę, sam też często wlewam. Cena normalna, bo poza promocją chyba +40gr co dla mnie już jest zbyt dużo jak za to paliwo. Ma lepszą smarność na czym mi zależy, LC standardowa i tyle, nic więcej od niego nie oczekuję. W tym tygodniu postaram się zatankować coś z wyższą liczbą cetanową dla porównania, pewnie będzie to Verva.Na koniec pytanie: naprawdę macie takie problemy z paliwami, że auto po zatankowaniu się dusi, nierówno pracuje, nie ma mocy? Dla mnie to dziwne, bo nigdy nie trafiłem na złe jakościowo paliwo, jak całe życie tankuje. Rozumiem, że wskazujecie na premium jako zło, że jest ''stare i zalega'', ale czy faktycznie tak jest? Jaki termin przydatności ma takie paliwo w zbiorniku na stacji?
 
Ja jedyną stacją którą omijam chyba że jestem na rezerwie i muszę zatankować to BP. Tam nie ma znaczenia - premium czy nie, Pb czy ON zawsze silnik zaczyna pracować nie tak. Widocznie ich dodatki się z moimi silnikami nie dogadują, ale nie jest to poziom na któ©ym mi silnik się zaczyna(ł) dusić czy jakieś inne cyrki. Po prostu praca robiła się mocno nieprzyjemna dla ucha. Ale podobnie jest po dodatkach czyszczących więc może i te zjadacze brudu :D w paliwach BP faktycznie działają.

Poza tym w sumie nie widzę różnic w ramach tej samej liczby oktanowej - jakieś tam subiektywne odczucia są, niektóre stacje mają lepsze (świeższe?) paliwo - i jak się tankuje w swojej okolicy to po jakimś czasie wie się na jakim silnik pracuje "najlepiej" (subiektywnie). Ale żeby tak że coś faktycznie negatywnego dzieje się z silnikiem? To nie. 20 lat temu na stacjach Janush & spółka to może i tak, ale teraz?

Co do VP to ja lubię te paliwa, zwłaszcza 100 oktanów, ale na żadną stację mi nie po drodze, a specjalnie z trasy zjeżdżać nie będę po VPower.
 
To nie. 20 lat temu na stacjach Janush & spółka to może i tak, ale teraz?

W tamtych czasach trzeba było kilka razy na interwał olejowy 30tys wymieniać filtry paliwa. Teraz 100tys na filtrach to nie problem. Ja tankuję na automatach. Różnice są w zapachu czy pienienia się podczas tankowania ale ogólnie nie jest źle. Oczywiscie AS24 by Total jak dla mnie nr1
 
A wiecie skąd paliwo ma np. Auchan? Ostatnio tankuje tylko tam, spalanie i osiągi mam podobne, a jednak 20gr różnicy na litrze ON względem np. orlenu, starego paliwa też nie mają bo tam są wieczne kolejki.
 
Orlen albo Lotos więcej rafinerii w Polsce nie ma
 
Auchan ma paliwo dostarczane przez Orlen.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Z ropy naftowej ;)

Na pewno z cywilizowanego źródła - przy tak dużym obrocie to fakt- paliwo jest świeże. Też czasami zalewałem ON - żadnych negatywnych odczuć, żadnej spektakularnej różnicy w korektach (zawsze dodaje coś do ON więc trudno o obiektywną ocenę)
 
@alexaa nie wiem czego dalej nie rozumiesz, ale ok już tłumaczę. Dzięki temu, że robią te promocje paliwo nie zalega, bo wcześniej bez tych promocji, dla wielu ludzi 40gl/l więcej w stosunku do regular on było nie do przejścia - stąd paliwo sobie leżało i leżało. W większych miastach jest lepiej, ale w mniejszych? Ja osobiście odkąd tankuję i zwracam uwagę to jeszcze nigdy nie widziałem, zeby obok mnie lał ktoś premium on/pb
 
Ja Premium jeśli miałabym tankować to z avii, droższe jest tylko o 10gr/L od zwykłego On
 
@lukaszewski - dlaczego lepiej się zbiera (subiektywne odczucia, raczej związane z dźwiękiem) czy mniej pali (to już pokazuje komputer) powoduje u ciebie opadanie rąk? Sam miałeś podobne i parę innych mieszając dodatkami do paliwa czy oleju.

To, że ty nie tankujesz, nie znaczy że inni tego nie robią i że im to paliwo nie działa jak obiecują producenci. Skoro ma działać magiczna moc dodatków do oleju czy paliwa, to dlaczego gotowy produkt nie może?
 
Ja się opieram na wskazaniach live data - korekty, temperatury itp. co do subiektywnych odczuć, tak, pisałem kiedyś na Oilem, że mam wrażenie, iz lepiej się zbiera i co? Zlogowałem 0-100 i 100-200, które jest bardziej miarodajne, różnicy w stosunku do solo 98 BRAK.
 
Last edited by a moderator:
Ja wciąż czekam na premium LPG

Ale tego Shella może jutro bym dotankował....?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Jest przecież Supra Gas 😄
Może nie premium ale za to jaka wyscigowa nazwa 😄
 
Kto to sprzedaje? :D

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Circle K
To zwykły gaz
 
Chyba na Statoil to widziałem, kiedyś jeszcze chyba shell miał coś takiego jak powergas, ale z tego co mi wiadomo to zwykle lpg tylko "lepsza" nazwa.
 
Auchan? Ostatnio tankuje tylko tam, spalanie i osiągi mam podobne, a jednak 20gr różnicy na litrze ON względem np. orlenu, starego paliwa też nie mają bo tam są wieczne kolejki.
Od paru lat 9/10 moich tankowań jest na Auchan, jednej konkretnej w Krakowie. Wcześniej 95, obecnie 98, bo muszę. Kupuję 98tkę w cenie 95tki z sieciówki. Auta nie zgłaszały uwag co do jakości paliwa.
 
Back
Top