• Ponieważ będę musiał zrekonfigurować serwery przez najbliższe parę dni możliwe są przerwy w funkcjonowaniu forum.
  • Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Depozyty, osady generowane przez olej silnkowy

Dlatego polecam kupowac oleje od pewnych blenderow :>
 
To trzeba zrobić listę tych "pewnych blenderow", bo tak na moje oko to w tej branży nie można nic stwierdzić "na pewno" ponad wszelką wątpliwość, zwłaszcza w kontekście aktualnej niestabilnej sytuacji, gdzie wszyscy producenci zaczynają nerwowo szukać oszczędności.
Czy istnieją oleje nie generujące osadów w postaci lakieru? Jak będzie długo pracował w trybie LL to musi zostawić jakiś lakier
 
To trzeba zrobić listę tych "pewnych blenderow"
Raczej Ci, ktorzy sa licencjonowani API/ILSAC (roczna waznosc) oraz ACEA.


Jak będzie długo pracował w trybie LL to musi zostawić jakiś lakier
Roznice w jakosci jednak beda, zalezy od mixu AOs oraz dyspergatora.
 
Dlatego polecam kupowac oleje od pewnych blenderow :>
Możesz podać jakiś olej 5w30 a3 który według ciebie pozostawia mniej depozytów od konkurencji? Myślę że zbyt dużym uproszczeniem jest pisanie że
Raczej Ci, ktorzy sa licencjonowani API/ILSAC (roczna waznosc) oraz ACEA.
Myślisz że wszystkie oleje tych koncernów będą dobrym rozwiązaniem, bo są licencjonowani.
 
Przeciez to masowka w duzej mierze, podobnie jak 5W-40 A3/B4. Ew. SAE 5W-30 min. API SN/ILSAC GF-5 lub API SP/ILSAC GF-6. Jezeli ACEA to C2/C5 itp.

Nie daje ogolnych rad, moge tylko nakierowac. Aby uniknac problemow z pierscieniami lub zminimalizowac: Unikac olejow z duzym stezeniem P, Ca/Mg. Lepkich w szczegolnosci 0W/5W-40 -> (chodz sa wyjatki od XOM itp.). Nizszy punkt anilinowy wplywa rowniez mieszanina olejow bazowych, wiec wybierac takie, gdzie jest stosunkowo duze stezenie 4 cSt (II, III+), natomiast gr. IV tylko i wylacznie od pewniakow na rynku, stezenie Mo <200 ppm. Mniejsze stezenie VMs, ktory jest jednym z glownych czynnikow, warto z gr. V lub nieco I.
 
Jedynie napisze, ze Kroon mimo stosowania duzego stezenia P, dodaje gr. V, klasyke POE oraz OSP, wiec to zapewnie zrownowazy w pewien sposob, szczegolowo tego przepisu nie znam, ale dalem ogolne porady powyzej na co wzrocic uwage:
1659270197703.jpeg
 
Generalnie też się zastanawiam nad tym czy jest sens szukać ,,złotego środka,, skoro co 10tys zmiana oleju z płukanka, a co do pierścieni to nie lepiej co wymianę zaaplikować xado antycarbon? 🤔 nie myślicie że to było by lepsze rozwiązanie na pierścienie i depozyty w silniku?
 
Zgodzę się, ale każdy olej zostawi depozyt mniejszy lub większy, i też będzie zaklejał pierścienie w większym lub mniejszym stopniu. Myślisz że będzie duża różnica między tanim Orlenem 5w30 a np Shell który kosztuje 2xtyle? I czy samym olejem wyeliminuje się problem syfu na pierścieniach?
 
Myślisz że będzie duża różnica między tanim Orlenem 5w30 a np Shell który kosztuje 2xtyle?
No tak, różnica może być znacząca. Od bazy przez samą formulację i przeprowadzone testy.
 
Patrząc na ten tłok to on wygląda jak by został już umyty, nie ma na nim nawet grama oleju. @poziom1989 co to za tłok? Widziałeś go na żywo czy to jakieś opracowanie z netu? Wiesz jaki przebieg? @Kaczorek79 możliwe aby tak wyglądał tłok wyciągnięty z silnika?
 
Subaru EJ257, wczesniej na SAE 5W-40 A4/B4 klasyczny przepis:
1659419656223.png


A zdjecia powyzej na Redline, zostaly tylko przetarte sciereczka. To po prostu rzadki widok.
 
@poziom1989 na moje oko redline przed foto umyli ten tłok i to dokładnie, zobacz na pierścienie nie ma nic w zakamarkach, pierścienie suche jak pieprz. Myślę że to ich ściema marketingowa.
 
To prywatne zdjecia....tylko zostaly przetarte sciereczka, czytaj uwaznie. Tutaj mi chodzi o pierscienie w duzej mierze. Jezeli madrze zrobisz olej, to uzyskasz taki wynik.

Dodatkowo poczytaj o Seq. IIIH.

Tak na marginesie to Amsoil sie tym chwali.
 
Porównujecie tłoki gdzie pierwsze zdjecie to tloki wytarte scierka i co tylko w dodatku dobrze zrobione zdjecie do tloków wyjetych prosto z silnika i zdjecie bylejak bez oswietlenia? Niezla manipulacja. Olej a3/b4 wymieniany w rozsadnych interwalach utrzyma w takiej samej czystosci tloki jak na pierwszej fotce.
 
Nie wątpię , że jeden olej będzie zachowywał lepsze czystość niż drugi ale porównanie tych tłoków jest od czapy. To są inne tłoki.
20220802_091713.jpg20220802_091653.jpg
 
Back
Top