• Uwaga!

  Z dniem dzisiejszym w życie wchodzi zmieniony regulamin forum: https://www.oilclub.pl/index.php?threads/regulamin-forum.450/

  Zmiany dotyczą w większości są kosmetyczne, precyzują wymogi poprawności językowej i tak dalej.

  Dodany został punkt dotyczący kar porządkowych. Wyjaśnia on działanie porządkowych banów, przyznawania punktów karnych oraz pojawienia się dwóch nowych "rang" na forum i związanych z nimi ograniczeń.

  Proszę o zapoznanie się. Jeżeli ktoś nie akceptuje regulaminu w nowej formie, proszę o informację. Jak że istnieje wymóg akceptacji regulaminu przy korzystaniu z forum konto takiej osoby zostanie niezwłocznie usunięte zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych.

  Pozdrawiam Admininistrator

Shell Helix Ultra 5W-40

 • Thread starter Deleted member 7
 • Start date

soszo

Użytkownik
dystrybutor na ale zamawia i przywożą ,tak wynikało z rozmowy
W Niemczech może być magazyn centralny do którego trafiają oleje z różnych krajów Turcji, Włoch, Niemiec i gdzie tam jeszcze Shell ma blendownie. I do Polski olej trafia z Niemiec. Ja od nich kupiłem Shell AF Made in Italy.
 

resi

Użytkownik
Samochód
Corsa C Z10XEP, Astra H A16XER, SV 650 N '03
Shell robi oleje w Holandii, Niemczech, Wloszech, Hiszpanii, Turcji i jeszcze na niektorych opakowaniach widziałem made in EU.
 

tomek evo

Handlowiec
Samochód
-Skoda Superb
Shell robi oleje w Holandii, Niemczech, Wloszech, Hiszpanii, Turcji i jeszcze na niektorych opakowaniach widziałem made i
Ale takie oficjalne info o fabrykach dotyczy Niemiec i Turcji oraz Rosji (ale oleje nie na rynek EU)i to są z tego co wiem zakłady produkcyjne należące do Shell-a. Pozostałe miejsca to prawdopodobnie blendownie robiące olej na zlecenie Shella. Swoją drogą ostatnio na Rynku pojawiło się sporo tanich olejów Shella patrząc po aukcjach allegro. Ja zawsze z dystansem podchodzę do olejów blendowanych poza zakładem producenta. Bo niby powinno być to samo ale blendownia blendowni nie równa i w praktyce różnie z tą jakością może być. Kiedyś od jednej z osób z branży usłyszałem, ze nie kupuje się olejów z napisem Made in EU bo to oznacza, ze olej może być rozlewany/blendowany gdziekolwiek (czytaj gdzie najtaniej) a nie wszyscy trzymają odpowiednio wysokie standardy. Oficjalnie papier wszystko przyjmie ale w praktyce rożnie bywa. Jak ktoś ma pełniejsze info odnośnie zakładów produkcyjnych Shella to proszę się podzielić.
 

Skiper

Pod nadzorem
Jeśli dalej bym kupował ,to pozostaje przy zakupach u dystrybutora , może Włochy się trafią nie wiem , ale liczę że te tanie EU już nie .Zapytać można zawsze co mają . To co pisze tomek evo wyjaśnia okazje poza dystrybutorem, różnice cen . Nie zbiednieje ,a taka sytuacja może kusić do podróbek .
 

Skiper

Pod nadzorem
Sorry za jakieś powielanie ,jaki ma NOAK ten 5W40 SHU ,ten po zmianach już z anty LSPI ?
Ewentualnie gdzie takiej danej szukacie .
 

TomaszM

Użytkownik
Ostatnio kupiłem litrówkę 5w30 ECT C3 w sklepie motoryzacyjnym w dużym mieście, który bierze od IC, AP, etc. Też po raz pierwszy made in Italy. Świeży, z 2020.
 

poziom1989

Moderator
Lokalizacja
Niemcy
Jak dobrze pamiętam to NOACK ca. 7%
 

SACZI

Moderator
Samochód
Astra K
A gdzie standardowo widać NOAK ?
To parametr, który podaje producent.
Np:
albo
 

Skiper

Pod nadzorem
Sprawdziłem w Shell, jest tylko słowna wzmianka.
"Niski stopień odparowania - Niskie zużycie oleju , zmniejsza konieczność dolewek między wymianami"
 
Last edited by a moderator:

MP_MOTORS

Użytkownik
Samochód
BMW E36 Coupe 328 Sport Edition , X5 E53 3.0d Maritime
P_20210107_111502.jpg


Jak już wrzucamy to tak wygląda bańka z września 2020 Made In Germany. Tez szukałem Noack jakiś czas temu i nie znalazłem.
 

Attachments

 • P_20210107_111348.jpg
  P_20210107_111348.jpg
  502,2 KB · Odwiedzin: 45

alexaa

Użytkownik
Samochód
Renault Megane 1.4 16V / KIA 1.6 CRDI
U mnie również wrzesień z API SNplus i import Niemcy. Szukałem wtedy ze świeżą datą.
 

Skiper

Pod nadzorem
Dopytałem u dystrybutora .

Shell ma 15 rafinerii w świecie. Wszystkie oleje trafiają do nich z magazynów Shell w Hamburgu. Większość jest z DE, potem Holandia,
Hiszpania, inne kraje europejskie, ale także z napisami Made in EU. O miejscach zlecanych nie było mowy. Więc w razie co pozostaje dopytać o pochodzenie konkretnego.
 
Top